Nazwa kierunku: TECHNOLOGIE NOWOCZESNYCH MATERIAŁÓW FUNKCJONALNYCH
Jednostka prowadząca kierunek:
Wydział Chemiczny (jednostka wiodąca)
Wydział Mechaniczny
Stopień studiów: II stopnia
Tryb studiów: studia stacjonarne
Język wykładowy: polski
Otrzymywany tytuł: magister
Czas trwania studiów: 1,5 roku
Opis kierunku:
Zajęcia na kierunku Technologie nowoczesnych materiałów funkcjonalnych prowadzone są w języku polskim. Kierunek ma charakter interdyscyplinarny i łączy wybrane zagadnienia z zakresu nauk chemicznych, w tym chemii i technologii chemicznej oraz inżynierii materiałowej w celu projektowania, wytwarzania, modyfikacji i badania właściwości materiałów funkcjonalnych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Program studiów jest realizowany we współpracy z zakładami produkcyjnymi z branży tworzyw sztucznych i materiałów opakowaniowych, wyrobów gumowych, ceramiki, materiałów kompozytowych.
Sylwetka absolwenta:
Wiedza zdobyta w trakcie studiów, daje szerokie perspektywy zawodowe. Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie w przedsiębiorstwach wytwarzających i przetwarzających lub stosujących funkcjonalne materiały inżynierskie, a więc między innymi w przemyśle chemicznym, opakowaniowym, tworzyw sztucznych, farb i lakierów, maszynowym, motoryzacyjny, budowlanym, zbrojeniowym, stoczniowym i lotniczym. Ponadto, znajdą zatrudnienie w gałęziach przemysłu o najwyższej obecnie dynamice rozwoju, tj. energetyce, transporcie, elektronice, medycynie, stomatologii i implantologii. Absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w jednostkach naukowych, badawczo-rozwojowych i projektowych, laboratoriach i instytutach badawczych.
Absolwenci kierunku będą także przygotowani do podjęcia studiów trzeciego stopnia oraz do pracy w interdyscyplinarnych zespołach krajowych i międzynarodowych.
Wymagania wstępne – oczekiwane kompetencje kandydata w przypadku studiów drugiego stopnia:
Ukończone studia inżynierskie (poziom kształcenia 6).
Zasady rekrutacji: